Jdi na obsah Jdi na menu
 


Fido

 

  fido4.jpg

A3Ch. First Krásná Louka
krátkosrstá kolie

* 21. 11. 2004

Otec: Ich. Enrico vom Ihlpol
Matka: Ich. Beauty Krásná Louka

canisterapeutický pes

 

agility zk. LA1, LA2, LA3

 

First Krásná Louka, pro nás Fido, Fidík,  Fidýsek

Fida jsem si pořizovala s tím, že chci pokračovat v canisterapii a zkusit i agility. Fido splnil veškerá má očekávání a stal se klidným a vstřícným canisterapeutickým psem a na straně druhé natěšeným agiliťákem. Ale hlavně tím nejlepším rodinným psem .

I přes to, že jsem agility začala běhat jen tak pro radost,bez jakýchkoliv cílů, chytlo nás to oba natolik, že jsme se společně dostali do nejvyšší výkonnostní třídy LA3 a splnili podmínky pro získání titulu A3 Champion . Dál běháme pro radost, protože agility se snad ani jinak běhat nedá .fido.jpg

Oproti bíglíkům byla Fidova výchova opravdu snadná. Jako odměna pro něj byla samotná pochvala a nebylo třeba mít naditou kapsu piškotkama :o). Přesně jak se píše v příručkách na výchovu štěněte - plní povely proto, aby mi udělal radost .
Miluje agility, frisbee, přetahování, aportování čehokoliv, ale úplně ze všeho nejvíc miluje balonek. Někdy si říkám, že je na něm až nezdravě závislej :o(.
Všechno, co jsem si o kraťandě přečetla je naprostá pravda. Je akční, rád přistoupí na jakoukoliv hru, miluje jakýkoliv pohyb na dlouhých výletech, na kolech, na běžkách...,  ale když na něj zrovna nemám čas, lehne si do mé blízkosti a trpělivě čeká. Jediné s čím nesouhlasím, že bezdůvodně neštěká...... no vlastně..... to je taky pravda, on si totiž vždycky důvod najde