Jdi na obsah Jdi na menu
 


Novinky 2008

19.12.2008

Katka nám natočila video jumpu z Horky. Jsem moc ráda, neboť jsem se mohla podívat, cože jsem to vlastně vymyslela za kreace :o)). Fido, díky, že jsi i přes to nepřesvědčivé vedení sekvenci doběhl :o))

17.12.2008

V sobotu jsme se účastnili dalšího závodu ze seriálu O pohár Lovecké chaty v Horce na Moravě. Parkury Tondy Diviše byly pěknou zkouškou. Na start jumpu jsem šla s vědomím, že vůůůbec nevím, jak poběžím, což se mi ještě nikdy nestalo. Byla to těžká improvizace, ale kupodivu jsme trať zaběhli i když se dvěma shozenými tyčkami  Ve zkoušce jsme se diskli :o( a open zaběhli čistě, ale stačilo to až na 9.místo. Celkový součet nám vynesl taktéž 9. místo. Ale vzhledem k tomu, že tam bylo hodně zkušených týmů a eLek bylo 49, jsem s celkovým výsledkem docela spokojená :o)). Musím být skromná, jinak bych si té radosti moc neužila :o)).

4.12.2008

Každé úterý navštěvujeme školku ELPIS. Děti jsou nadšené, pejsky milují a Bart s Fidem se mezi dětmi cítí velice dobře. Po 5ti letech, co za dětmi chodíme, je berou jako členy rodiny  :o)). Bart s Fidem se skvěle doplňují - Bart miluje nejvíc mazlení, Fido hlavně aktivní část hodiny :o)) Děti, které se pejsků přece jen trochu bojí, dávají přednost jemnému Fidovi, živější děti zase upřednostňují Barta :o). Peťa nám v úterý nafotila pár foteček. Peti díky :o)

27.11.2008

Včera jsme si s Peťou,Sidem a Ájkou konečně udělali čas na krátkou vycházku na Klajdě. Bylo sice zataženo, ale Peťka pár pěknýchfoteček přece jen vyfotila :o)

24.11.2008

O víkendu jsme vyjeli na naši chatičku na Vysočině. Že bude padat sníh, to jsme dle předpovědi tušili, ale že bude jako v pohádce, to nás nenapadlo. Byla tam opravdová zima, nádherná..... však se mrkněte na fotečky

21.11.2008

Fido oslavil své 4. narozeniny. Dostal masový dortíček a spoustu tenisáků. Nad mé očekávání dal přednost dortu, což jsem opravdu nečekala, neb jsem si myslela,že  míček je pro něj nadevše. Hmmm, tak není. Masičko je masičko :o)))

18.11.2008

V sobotu jsme se zúčastnili prvního závodu ze seriálu O pohár Lovecké chaty v Horce na Moravě. Prostředí mě doslova nadchlo, krásná hala s písečným povrchem a krásné okolí. Jumping jsme zaběhli sice čistě, ale skončili na 10.místě (z  45ti týmů), v openu se diskli (mojí chybou), ale velkou radost jsem měla ze zkoušky LA3, kterou jsme zaběhli čistě na 3. místě v konkurenci zkušených týmů :o))

13.11.2008


Martině Binarové se na semináři v Havlovicích podařilo zachytit pár pěkných momentek :o)).

5.11.2008

 

První listopadový víkend jsme strávili společně s Lenkou+Akinkou z našeho cvičáku na semináři v Havlovicích, který vedla trenérka české reprezentace Martina Wasserbauerová. Seminář pořádala Irča Kochová s Pavlem Koškem, za což jim moc moc děkuji. Bylo to skvělé, prostředím v Havlovicích jsem byla nadšena, trénink byl náročný, ale pohodový, Martina stavěla opravdu skvělé parkury, na kterých nás naváděla (nikoliv nutila)na originální vedení psa, především vysílání na dálku. I když jsme s tím měli občas problém, zjistila jsem, že Fido je šikulka a zvládne i vedení na dálku i složité náběhy do slalomu, z čehož jsem měla obrovskou radost. Jak napsal Pavel-Martina dokáže vybudit k výkonům, které posouvají hranice. Více informací, fotek i nákresy parkurů ZDE, fotečky , které nafotil Pavel ZDE

20.10.2008

O víkendu jsme opět pracovali na domečku. Bart si moc rád hraje na stavbyvedoucího. Tentokrát ale chvíli hlídání vyměnil za hrátky se Sidískem, který nás spolu s Peťou a Ájkou navštívil. Rozdovádět Barta se jen tak někomu nepodaří. Fido se o to neúspěšně pokouší dnes a denně. Sidískovi se to podařilo dokonale :o))Fotečky ZDE  

13.10.2008 

 

Tento víkend jsme si jeli užívat závody Chvalnovskou pohodičku, ale žádná podhodička se nekonala. Počasí rozhodně neodpovídalo příznivé předpovědi. Byla zima, mlha, prostě vlezlo. Bylo přihlášeno 120 týmů, z toho cca 50 elek. Běhalo se až do úplné tmy. Parkůry byly hóóódně zapeklité, technicky náročné. Skoro to vypadalo, že se páni rozhodčí Ton(m)íci (Grygar a Glabazňa)  předháněli, kdože postaví náročnější parkur a kdo vyhraje v počtu vydiskaných týmů :o)). Naštěstí původní deprese ze 4 DISků už pominula. Možná proto, že jsem si uvědomila, že dva běhy byly vlastně téměř čisté, byly to takzv. čisté DISky- běhy s jednou chybičkou, žel tou DISkovou :o))) Zkoušky jsme  doběhly obě, ale těch chyb.... :o((  Videa: agility, jumping, 1. zk.LA3, 2.zk.LA3

8.10.2008 

V neděli jsme si jeli zazávodit do Hrušek. Bylo nádherné počasíčko, krásné prostředí, tak jsme si závody užívali. Fido v každém běhu shodil jednu tyčku, což běžně nedělá :o( . Ve zkoušce jsem se tak soustředila na překážku po slalomu, že jsem si ani nevšimla, že vynechal poslední tyčku, takže DIS :o/. Video: agility , jumping

26.9.2008

Trošku se spožděním: předminulý víkend jsme strávili opět se svými bíglými kamarády z chov. st. of Volcano Cotopaxi. Bylo to moc fajn. Pejsci i pánečci si to pěkně užili. Fido se sice mezi bíglí smečkou cítil trochu jako černoch mezi bělochy, ale i on si to užíval :o). FotečkyZDE

23.9.2008

Stejně jako loni chci ukázat, jak to všem kraťandám na MR kolií hezky běhalo. Bohužel se všechna videa nepovedla, takže jsem nemohla vybrat ty nejlepší běhy, tudíž jsou zde i ty nepovedené . Ale i chyby patří k agility, tak mi to snad odpustíte :o). Videa jsou pod jmény pejsků.
Girlie, Dejdy, Fido, Kasino, Skip, Aki, Odie, Bayla, Domino

22.9.2008

V sobotu jsme se účastnili MR kolií v Dubenci. Bylo to moc fajn setkání. Počasí bylo hodně studené, ale hlavně, že jsme nezmokli :o). První místo si vyběhala Lucka s Girlinkou, druhý byl Pavel s Dejdym a třetí místečko jsme obsadili my :o). Tím jsme obhájili loňské umístění, z čehož jsme měli velkou radost.  

9.9.2008

V neděli jsme si jeli zazávodit do Prostějova. Byly to pohodové závody, moc pěkně zorganizované :o). I přes to, že se nám nezadařila (hodně záludná) zkouška, odjížděli jsme spokojení. V jumpu Fido ze zbrklosti špatně naběhl do slalomu, což nás odsunulo na 8. místo, ale v openu jsme doběhli na 2. místě a v celkovém součtu se umístili na 2. místě. Dostali jsme krásné hračky, které kluci doma (i přes to, že byli hodně unaveni) vyzkoušeli a móóóc se jim líbily :o)))

4.9.2008

 Vložila jsem video  Fidova letního skotačení :o)). Bartíčka jsem netočila, neb nerad plave, neaportuje a všechny akce jsou s vodítkem :o(. A za zajícem s ním teda rozhodně běhat nebudu :o))

4.9.2008

Poslední týden v srpnu jsme si užili krásný týden, kde jinde, než na Vysočině :o).Společnost nám dělala Peťa se svojí smečkou. Podnikali jsme krásné, dlouhé výlety a protože jsme obě šílené, tak jsme si postavily hóóódně provizorní parkur a naše pesánky ještě proháněly i na něm :o). Unavit Fida není vůbec jednoduché, ale po tomto týdnu se mi to podařilo :o)). Peťa nafotila krásné fotečky.

2.9.2008

V neděli jsme se zučastnili zkoušek u nás "Na Ostrově". Fido byl trochu zpomalený, neboť jsme si užili docela náročný týden na  Vysočině, plný celodenních výletů :o). V jumpu jsme shodili tyčku :o( , 1. zkoušku,která nebyla úplně jednoduchá jsme celkem zvládli, ale opět shozená tyčka (že by opravdu ta únava?? :o), čehož jsem využila k nápravě zóneček (viz video).  A i přes to, že zóna na áčku byla, ale Fido nesetrval ani potřebnou vteřinku, čapla jsem ho a vrátila zpět. Což se mi vyplatilo v další zkoušce, ale tam jsem se bohužel trochu zamotala já a nezvládla Fida stáhnout, tudíž si hopsnul skočku, kterou měl při cestě,takže opět DIS :o).   Jj :o)

18.8.2008

V sobotu jsme se vydali za neskutečného lijáku do Třeště na zkoušky. Jeli s námi Peťa s Ájkou a Sidečkem. Stále jsme doufali, že se počasí umoudří, ale bohužel marně. Ale  déšť nám asi přinesl trochu toho štěstíčka, neb se nám podařilo obě zkoušky v LA3 zaběhnout na výborně, jednu čistě, jednu se skočenou zónečkou chjo. V LA3  startovali sice jen tři týmy, ale jen nám se podařilo doběhnout a tak z toho byly hned dvě 1. místečka :o)).  Jumping jsme zaběhli čistě na 2. místě a v openu mi ten darebák skočil dvě zónečky :o(. I přes to, nám součet jumpu a openu vynesl 3. místečko. Takže jsme odjížděli sice promoklí, promrzlí, ale spokojení :o). Peťa i přes hodně nepříznivé počasí nafotila pěknéfotečky. Máme i video z jumpu a zk.LA3

13.8.2008

Bartíček včera oslavil 10. narozeniny!!!! Dostal dortíček, na kterém si pochutnal a dokonce se i podělil s Fidem. Ještě si pochutnal na oušku, pařátku, kostičce, různých ňamkách a byl šťastný, že si konečně trošku zaplnil bříško  :o). Tady je pár foteček, ale opravdu jen pár. Předání dortíčku a spapání bylo tak rychlé, že fotograf prostě nestíhal fotit :o))

15.7.2008

Minulý týden jsme si užívali  ve Dvoře Králové na táboře, který vedla Irča Kochová s Pavlem Koškem. Bylo to moc fajn. Pěkně jsme si zahopkali, popovídali si nejen s kraťandími pánečky a už teď se těšíme na příští rok :o) . Fotečky budou co nevidět .V sobotu před zahájením tábora jsme se účastnili závodů. Výsledky nebyly sice nic moc (jumping i zk.LA2 DIS-čisté disky chi), ale v openu jsme se umístili díky shozené laťce sice na 8. místě, ale měli jsme 2. nejlepší čas :o))

 

15.7.2008

Na MVP v Brně jsem nechala kluky vyfotit . Myslím, že se fotečky docela povedly. Bart by mohl dělat reklamu firmě BRIT. Jeho prosebný výraz naznačuje velkou chuť na granulky..... však posuďte sami :o))) Fido má svůj klasický "vysmátý" výraz :o)

27.6.2008

Po dlouhé době jsem vzala Bartíčka na cvičák a trošku jsme si zaběhali agility. Barta nadšení neopustilo a i v deseti letech běhal jako mlaďoch :o)) Video ZDE

26.6.2008

Objevila jsem videa z našich agi začátků. Nedá mi to, abych vám neukázala náš první vstup do slalomu :o)). Video ZDE

A na dalším videu se můžete podívat na Fidovo hudební nadání :o)). Video ZDE

18.6.2008

V sobotu se na našem cvičáku konaly závody s názvem Robinsonáda. Bylo to moc fajn, Lenka Pánková nám stavěla pěkné běhavé parkury. V openu jsme se diskli, v jumpu měli jedno malé zaváhání před tunelem, ale ve zkoušce se zadařilo a doběhli jsme si čistě pro 2. místečko. Byla to poslední zkouška potřebná pro přestup do LA3 :o) Jupííí. Videa a výsledky ZDE

28.5.2008

O víkendu jsme se zúčastnili závodů na Rozkoši, které pořádali Sultánci. Byly to opravdu nádherné závody, skvělá organizace, bezva atmosféra, pohodička, nádherné prostředí a počasí nám taky vyšlo. V sobotu se nedařilo,ale v neděli jsme si doběhli pro  2. místečko ve zkoušce LA2 (s jednou chybičkou-ach ta nástupka :o(. Jumping jsme zaběhli čistě, ale časově to stačilo pouze na 8. místo-před námi  samé borderky a Dejdy :o)). Výsledky,videa a fotky ZDE

23.5.2008

Včera jsme si užili krásnou vycházku s našimi kamarádkami Nessinkou a Carmínkou a vychutnali si hopkání ve vysoké trávě :o)). Fotečky ZDE

21.5.2008

Dnes odešla do psího nebíčka naše velká kamarádka Bambitka. Byl to jeden z první bíglíků, které jsme poznali a měli jsme ji moc rádi. Bambitko, měj se pěkně v tom psím nebíčku, bude tam určitě hodně psích kamarádů, mezi nimi i náš Dinoušek.

19.5.2008

 

Začátkem května jsme si užili krásný pampeliškový víkend na Vysočině - fotky ZDE

30.4.2008

V pondělí a úterý jsme se účastnili v Brně na Zetoru dvojzkoušek. Fido běhal pěkně, ale v pondělí jsem mu to 2x pokazila, takže 2x DISk, ale v úterý jsem se polepšila :o). V prvním běhu jsem ho sice nedotáhla do tunelu,takže díky malému zaváhání bylo 1 odmítnutí,ale druhý běh jsme zaběhli krásně čistě. Oba běhy byly na výbornou a oba na 2. místě

29.4.2008

O víkendu jsme si užili, na naší chatičce na Milovech, tradiční jarní setkání s našimi bíglími kamarády z chov.st. of Volcano Cotopaxi. Bylo to moc fajn a už teď se těšíme na podzimní setkání :o)).Fotečky nejen z výletů  ZDE

16.4.2008

Ivan Růžička nám nafotil krásné fotečky na závodech v Soběslavi. Ivane moc díky :o)))
Na další jeho úžasné fotky, můžete mrknout ZDE

7.4.2008

O víkendu jsme si v Soběslavi poprvé zaběhali v LA2. Úspěšnost byla půl na půl. Ze 4 zkoušek jsme se 2x DISkli a další dvě zkoušky zaběhli na výbornou s umístěním na 2. a 3. místě, což mě pochopitelně potěšilo :o)). Video z jedné zkoušky ZDE a další výsledky v sekci agility. Fotečky od Peťky Jelínkové jsou ZDE

25.3.2008

Velikonoční víkend jsme strávili  na tréninku v Čebíně u Martiny Klimešové .  Bylo to pro nás docela náročné, protože vedení na parkuru je hodně jiné,než jsme zvyklí . Ale nakonec jsme se s tím jakž takž poprali :o)).Počasí nám naštěstí  vydrželo (jen v pátek nám odpoledne lilo a lilo) a domů jsme dorazili docela utahaní, ale  spokojení. ZDE jsou fotečky. Další najdete u Peťky nebo u Martiny

17.3.2008

V sobotu jsme naposledy závodili v LA1, ale moc se nám nedařilo. Open byl dost záludný, takže DIS, ve zkoušce  jedno odmítnutí (mojí blbostí :o( ) a v jumpu jsme sice běželi čistě, ale na borderky prostě nemáme, takže z toho bylo 6. místo. V hale se moc fotit nedalo, takžefotečky, které nafotila Peťa jsou převážně  z venčení pejsků :o)).Některé momentky se jí opravdu povedly :o)) .Další fotečky od SvaťkyZDE

14.3.2008

Včera jsme se konečně seznámili s naší novou kamarádkou fletkou Nessinkou. Je novým přírůstkem v rodině naší velké kamarádky (a Bartové jediné velké lásky :o) Carmínky. Nessinka je ještě malé štěndo a temperament jí rozhodně nechybí :o)). Takže fotečky, které jsem se pokoušela nafotit, se moc nepovedly :o(. Skoro všechny byly rozmazané. TADY je jen něco málo.

10.3.2008

V sobotu jsme podnikli nádherný výlet, který naplánovala Peťa s Jirkem,Sidýskem a Ajkou :o).Vyrazili jsme z Veverské Bítýšky, odkud jsme šli po zelené směr Bystrc . Sice jsme chvíli museli pejsky vést na vodítku, protože jsme šli přes oboru, ale to nám rozhodně  nezkazilo radost z procházky. Pejsci si to pak patřičně vynahradili  :o). Peťa nafotila moc pěkné fotečky

26.2.2008

 

 

V sobotu jsme si byli opět zazávodit v Třebíči. Ve zkoušce LA1 jsme získali 3. místo.

26.2.2008

Minulý víkend byly v Brně jarní prázdniny a lidská smečka odjela lyžovat do Alp. Pejsky jsme museli rozdělit. Bartíka hlídala kamarádka Johanka a myslím, že ho pěkně rozmazlovala, protože se po návratu netvářil vůbec uraženě, což on umí :o))). Fiďáska jsme jako každý rok umístili k Ondruškům. Ti to měli letos trochu ztížené, protože k nim  přibyla Dejča, takže hlídali tři pejsky, ale zvládli to na jedničku :o)). Za což všem móóóc děkuji. Fido byl spokojený a po návratu nám všechno popovídal. Bylo to povídání  nejmíň na hodinu (chudáci sousedi :o). Pár foteček ZDE

7.2.2008

V úterý nám na canisterapii nafotila Peťa Jelínková pár foteček, tak jsem obnovila fotogalerii canisterapie

6.2.2008

V neděli jsme podnikli moc pěkný výlet. S partičkou lidiček a pejsků jsme jeli vlakem do Tišnova a odtud jsme vyrazili do Veverské Bitýšky. Celý den svítilo sluníčko.Fotečky, které nafotila Peťa jsou ZDE

21.1.2008

O víkendu jsme byli opět závodit v Třebíči, tentokrát na oba dny. Akce byla super, sešlo se nás hodně z našeho cvičáku, všichni jsme aspoň jednou stáli na bedně :o) a užili jsme si pěkný večer. Ubytování jsme měli zajištěné v malém penzionku a v jednom pokoji nás bylo opravdu dost - 12 pejsků a 7 lidiček - no, dovedete si to jistě představit :o)). V sobotu jsme ve zkoušce zaběhli čistý běh a získali 2. místo-videoZDE, ostatní výsledky,fotky i videa v sekci agility

14.1.2008

V neděli jsme podnikli výlet s Girlinkou a Dejčinkou. Z Dejči už je velká holka :o). Foto ZDE

3.1.2008

Před vánocemi jsme se účastnili úžasného výletu a besídky s lidičkama a pejskama z našeho cvičáku - foto ZDE
Vánoce jsme prožili v pohodičce, pejsci rozbalovali dárečky a byli určitě spokojeni :o) - foto ZDE
Po vánocích jsme odjeli na naši chatičku na Vysočině, kde jsme si užívali nááááádherné procházkování :o) - foto ZDE