Jdi na obsah Jdi na menu
 


Novinky 2009

23.11.2009

V sobotu oslavil Fido své 5. narozeniny a jak jinak, než sportovně :o). O víkendu jsme se účastnili prvních závodů ze seriálu O pohár Lovecké chaty v Horce na Moravě. Parkury stavěla Alice Glöcknerová a moc se mi líbily. Byly běhavé a vždy obsahovaly nějaký zajímavý prvek. V sobotu se nám podařilo zaběhnout běh agility na (pro mě) krásném 4. místě z 50ti týmů. V neděli jsme vyhráli zkoušku LA3 (ze 17ti týmů), bohužel ale nebyla čistá :o((. Fido běhal celý víkend pěkně, soustředěně. Až na nějakou tu skočenou zónečku jsem byla spokojená. Tentokrát byl pro nás největší problém v odložení chjo. Fidík má odložení spolehlivé, ale nesmí to být odložení na startu :o((.

16.11.2009

V neděli jsme si zajeli do ne zrovna blízkého Masečína na dvojzkoušky. První zkoušku jsme zaběhli čistě a vyhráli ji. Na druhé zkoušce si na nás rozhodčí  Z.Spolek pěkně smlsnul. Postavil docela záludný náběh do slalomu, který zvládlo jen pár týmů. Ale máme aspoň další inspiraci :o))).

15.10.2009

Tady jsou  slíbená videa účastníků MR kolií. Bohužel ale nejsou všechny :o(

12.10.2009

V sobotu se ve Dvoře Králové konalo Mistrovství republiky kolií. Už potřetí za sebou se nám podařilo stanout na stupni vítězů a dokonce o stupínek výš, tj. na 2. místě a získat tak titul 1. vícemistr ČR :o)). Mistrem se stal Pavel s Dejdym a 2.vícemistrem Marek se Suki. Vyhodnocení se provádělo součtem tří běhů - agility, jumping a spec.jumping. V závěrečném jumpingu jsme startovali ze 3. místa. Byl dost zrádný a vyřadil tak některé týmy ze hry.  Zkrátka to bylo napínavé opravdu do poslední chvíle a končilo se téměř za tmy. Videa všech zúčastněných vložím co nejdříve na stránky.
A abychom v neděli nezaháleli, tak jsme si ještě zaběhali u nás v Brně na Zetoru. Na těchto závodech se vyhlašují pouze součty a nám se podařilo umístit na 2. místě. Takže tento víkend byl pro nás příjemný a úspěšný :o).

8.10.2009

Jako každé úterý jsme i nyní vyrazili do školky Elpis za dětmi na canisterapii. Od září s námi chodí naši velcí agilitní kamarádi ze cvičáku - Sid a Ájka. Tentokrát jsme byli ve školce jen my a oni (a samozřejmě děti :o). Bylo to moc fajn a všichni jsme si to krásně užili. Poprvé jsme vložili nový prvek-děti poznávaly pejsky po hmatu se zavázanýma očima. Bylo až neuvěřitelné, že skoro vždy pejska poznaly :o)))Peťa nafotila pár foteček (prosím nekopírovat!!!) :o)

5.10.2009

V neděli jsme si zajeli na závody do nedalekých Hrušek. V jumpu se nám podařilo umístit na 2.místě (z 45ti týmů). V agi jsme měli chybku, ale i přesto nám to v součtu J+A vyneslo 3. místečko :o). Ve zkoušce LA3 jsme se sice umístili na 3.místě, ale žel s chybkou :o(.  

21.9.2009

O víkendu jsme si užívali už tradiční setkání s  našimi bíglími kamarády z chov.st. of Volcano Cotopaxi.
Podnikli jsme krásný celodenní výlet a utahali tak nejen pejsky, ale i sebe :o)
Fotečky
ZDE

16.9.2009

O víkendu jsme si zajeli do Žamberku, kde se konalo MČR v agility. Parkury pro kat. large byly technicky hodně náročné.  V jednotlivcích jsme jumping  doběhli s chybkou a odmítnutím a v openu jsme se diskli. Družstvo jsme složili ze čtyř zlatých kraťand - já s Fidem, Eva a Zaira, Iva a Skip a Honza s Akim. Název družstva nemohl být jiný než  KRAŤANDY :o). Prvním během družstev byl běh agility a doběhlo pouze 7 týmů z 24. Nám se podařilo obsadit nádherné 4. místečko. Byl to moc pěkný pocit startovat z této pozice. Měli jsme velké šance na umístění, jenže.....jumping byl  dost náročný a chybělo nám i to pověstné štěstíčko. Příští rok to zkusíme znovu :o)). Video celého týmu: jumping a agility. Ostatní výsledky a videa ZDE . Ivan nám nafotil opět pěkné fotečky - díky *o) 

7.9.2009

Minulý víkend jsme si zajeli na závody do České Třebové a tento víkend jsme si zazávodili rovnou dvakrát. V sobotu jsme pořádali závody na našem cvičáku Na Ostrově a v neděli si zajeli do Kroměříže. I když výsledky obou dnů nejsou zrovna nejlepší, byla jsem s běhy Fida spokojená. Byl rychlý a hlavně soustředěný. Běhal přesně podle mých pokynů, bohužel i těch špatných :o)). V Kroměříži v jumpu se nám podařilo zaběhnout na 3. místě i přes shozenou tyčku. Parkur nebyl nejlehčí a spousta týmů se buď diskla, nebo měli více chybiček (nebo byli pomalejší :o) . Výsledky a videa ZDE

13.8.2009

Včera oslavil Bartíček krásné 11.té narozeniny. Jsme rádi, že je stále plný elánu a doufáme, že mu to vydrží ještě hodně dlouho a ještě dlouho s námi bude podnikat dlouhé výlety, které moc miluje :o)

12.8.2009

Na víkend jsme si zajeli  na chatičku a strávili tam opět nádherné chvilky v překrásné přírodě. Pejsci si výletování užívali. Pár foteček ZDE

3.8.2009

V sobotu jsme si zajeli na pohodové závody do Prostějova. Fido běhal pěkně. Agility jsem mu ale bohužel pokazila. Nejprve ho dost nepochopitelně navedla na druhou překážku a před slalomem si vyzkoušela neoblíbené "za", které mi nevyšlo :o)). Zkoušku nezaběhl nikdo čistě, takže i s jednou skočenou zónou jsme se umístili na 2. místě a v zajímavém jumpu jsme kvůli jednomu malému zaváhání (které naštěstí nebylo posouzeno jako odmítnutí) skončili na 4. místě (z 33týmů). Videa ve výsledcích

31.7.2009

Aktualizace vázne - ne, že by se nic nedělo, jen prostě není čas :o(. Takže jen ve zkratce: Začátkem července jsme si užili (už po třetí) pohodový výcvikový agilitní tábor ve Dvoře Králové, kde se snažili vylepšit naše běhání Irča Kochová s Pavlem Koškem. Fido si stanování opět užíval :o). Pod jednou střechou (pártystanem) jsme tradičně "bydleli" společně s Girlinkou a Dejčou. Dalšími kraťandími učastníky byl Elfík, Fajny a  Hawky.Tady pár foteček. Páteční volné odpoledne jsme využili k návštěvě ZOO. V sobotu 11.7. se ve Dvoře Králové konaly závody. Na Fidovi už byla znát únava - jump běžel jak slimák, ve zk. DISK a agility běžel sice živěji, ale skočil zónečku na áčku, čehož jsem si všimla až při čtení výsledkové listiny :o)).Výsledky a videa ZDE.

27.5.2009

Tak tady je slíbené video - Kraťandy v akci na Rozkoši :o)

25.5.2009

 O víkendu jsme strávili dva pohodové dny v krásném prostředí na  Rozkoši. Konaly se zde dvoudenní závody, které pořádali Sultánci. Stejně jako vloni to byly povedené závody s příjemnou atmosférou. Rozhodčí Iveta a Roman Lukáčovi stavěli pěkné parkury. I když jsme čistě zaběhli jen sobotní jump, všeobecně jsem byla spokojená. Fido běhal s velkou chutí a hlavně soustředěně, vytkla bych mu snad jen ty zóny,  chyby jsem dělala  hlavně já, když jsem ho špatně navedla na skočku, nebo se úplně zamotala v protoru :o(.   Zde video ze soboty a neděle. A protože se nás sešlo celkem 5 kraťand, chtěla bych sestříhat video i z jejich běhů.

18.5.2009

V sobotu jsme vyrazili na závody do Rychnova nad Kněždou. V jumpu se nám podařilo zaběhnout na 3. místě (z 44 týmů) a na bedně jsme byli společně s Pavlem a Dejdym, kteří se umístili na 2. místě. Tím jsme i získali poslední bodík potřebný k účasti na MR. Další běhy už ale nestály za nic. Zkoušku jsme sice doběhli na 4. místě z 10ti, ale s dvěma odmítačkami a jednou chybou. Byla hodně těžká, doběhly jen 4 týmy a vyhrál ji Pavel. No a v agility Fido "pokosil" 3 tyčky za sebou, jednu dokonce i s bočnicí :o/. Ani nevím, jak se mu to povedlo :o).

13.5.2009

Včera jsme jako každé úterý byli s Bartem a Fidem ve školce na canisterapii. Běžně chodíme společně s několika pejsky, ale včera jsme po dlouhé době byli úplně sami. Naši kluci si to náramně užili. Asi si uvědomili, že je to jen na nich a úlohy se ujali opravdu zodpovědně. Fido vítal děti, jakoby je 100let neviděl,  Bart aportoval o 106, prostě oba se mohli roztrhnout :o). Byli jsme  všichni moc moc spokojení :o)

4.5.2009

V sobotu jsme po dlouhé době vyrazili na závody a to do Jihlavy na trojí jumping. První běh se nám docela vydařil, skončili jsme na krásném 5. místě z 52 týmů.  V dalších dvou jumpech jsme ale měli celkem 5 odmítnutí :o((. Nepamatuji, že bysme kdy měli DISk díky třem odmítnutím. Naše disky jsou rychlé, většinou to bývá úlet na jinou překážku:o). Myslela jsem, že Fido blázní a původně ta odmítnutí dávala za vinu jemu. Ale po shlédnutí videa jsem pochopila, že to všechno byly moje chyby. Holt se na mně asi podepsala únava z prací na domečku. (Musím to na něco svést, no ne? :oD)

22.4.2009

Tak tady je sestřih z canisterapeutické zkoušky :o). Vzhledem k délce jsem to musela docela dost sestříhat  a teď mám pocit, že tam není vlastně vůbec nic vidět :o)). Ale když už jsem si s tím hrála, tak to tu nechám :o))

20.4.2009

Canisterapeutické zkoušky se kvůli možné změně povahy pejska  musí opakovat každé tři roky. A tak jsem  se v sobotu vydala s Bartem a Fidem do Lipova ověřit, zda mám doma stále hodné a pohodové pejsky. Bart zkoušku opakoval již potřetí s plným počtem bodů a dostal 4 bodíky za vstřícnost a ještě  velkou pochvalu od pana rozhodčího, který mi sdělil, že bígla s takovou úžasnou povahou ještě neviděl :oD. Ani nevíte, jak mi srdíčko plesalo, mezi těmi retrívry, flety... prostě pejsky, co se pro canisterapii rodí :o). Navíc byl nejstarším účastníkem zkoušek :o)
Fido dělal zkoušku podruhé a se ztrátou jednoho bodíku (+dva bodíky za vstřícnost) , o který přišel díky své nedůvěře v pana rozhodčího. Ten totiž pejsky vůbec nešetřil a testoval jejich povahu opravdu důkladně a důsledně. Tak nějak jsem si testy povahy představovala, protože děti jsou někdy necitlivé a nevyzpytatelné a povaha psa by měla být opravdu stoprocentní. Fotečky a video dodám co nejdřív.

10.4.2009

Včera jsme absolvovali s Fidem  dvojí zkoušky agi v Brně na Zetoru. Rozhodčí Lenka Pánková nám postavila docela technicky náročné parkury se záludnými rozlišovačkami :o). Měli jsme asi svůj den. První běh jsme zaběhli čistě a umístili  se na 3. místě. Tím jsme splnili poslední zkoušku, potřebnou pro obhájení trojek. Já se zklidnila a druhý, mnohem náročnější parkur jsme běželi uvolněně, bez jediného zaváhání. Dávala jsem Fidovi prostor a hlavně mu věřila. Je vidět, že stres hraje opravdu obrovskou roli :o( . Zaběhli jsme čistě na 2. místě :o)). Ale víc než umístění, mi udělala radost paní rozhodčí, když nás po ukončení závodů pochválila za plynulé a pěkné běhy. Výstižně i označila Fidovy běhy za "něžné" :o)) Fido je skuteně takové moje něžné stvoření :oDD

30.3.2009

U nás se teď nic zajímavého neděje a protože máme chvilkovou pauzičku bez závodění, musím toho využít a "odpracovat" si něco na domečku :o). Pejsci z toho moc nadšení nejsou, raději by uvítali vycházku do lesa, ale nedá se nic dělat. S Fidem jsem v pauzičkách něco pocvičila a Bartík nejdřív stavbu dokonale prošmejdil a pak se spokojeně vyhříval na sluníčku :o))

17.3.2009

O víkendu  se konalo závěrečné kolo závodů v Horce. Už jsem si myslela, že Fidovo bláznění na parkuru je za námi, ale v sobotu mě přesvědčil, že tomu tak není. Byl rozjívený, nesoustředěný a běhy podle toho také vypadaly. Asi na něj leze jaro :o)). V neděli se trochu zklidnil, tak jen doufám, že se to už nebude opakovat :o)) Výsledky a videa  ZDE.

9.3.2009

Včera jsme si jeli zazávodit do Třebíče. Agility, díky splašenosti Fida, hned za třetí překážkou DIS,  zk.LA3 sice taky DIS, ale měla jsem z ní docela dobrý pocit, neb jsme se poprali s některými obtížnými částmi. Bohužel jsme se úplně zbytečně diskli na místě, kde bych to nečekala. Chybu jsem udělala já, protože jsem  úúúplně nepochopitelně Fidovi utekla :o(. Škoda!  Jumping jsme zaběhli na 5. místě (z30ti) s post.rychlostí 4,95 m/s. Parkur byl neskutečně jednoduchý. Jestli takové tratě mají být kritériem pro účast na MR, tak je to fakt smutný.

6.3.2009

Minulý týden jsme vyrazili na Vysočinu. Bylo tam nádherně, sněhu bylo šííííleně móóóc a furt sněžilo a sněžilo. Těšila jsem se, jak proženu pejsky na běžkách, ale sněhu bylo tolik, že nebylo možné vzít hafíky ssebou. A tak jsme po ranním hodinovém vyběhání pejsků vyráželi denně na běžky sami a po příchodu, vyčerpaní , jsme s nimi museli znovu ven. Nedalo se totiž pořádně namazat a klouzalo to, lepilo se...stopy jsme si často museli prošlápnout sami, neb během chvíle zapadly ... no děs. My byli zničení a oni vůbec :o((. Pro pejsky to byl asi nejnudnější týden v roce (krom mojí chřipky :o). A tady jsou FOTEČKY a VIDEO

19.2.2009

V úterý odešla přes duhový most naše bíglí kamarádka Woodynka. Byla to pěkná, veselá dračice. Bohužel se jí její bíglí touha po čemkoliv k snědku stala osudnou. Měla pouhých 6 roků :o( . Woodynko, čeká tam na tebe náš Dinoušek. Byli jste a dál budete skvělými kamarády.

17.2.2009

V sobotu jsme si opět zazávodili v Horce na Moravě. Vzhledem k téměř měsíční absenci na cvičáku, jsme závody pojali jako trénink. Měla jsem obavy, že bude Fido nezvladatelný, ale mile mě překvapil. Byl docela soustředěný a nebláznil. "Jen" 2x shodil tyčku a jednou skočil zónečku. Disk v openu byl mojí chybou a možná i ty shozené tyčky byly moje :o). Už aby bylo jaro, tréninky chybí nejen Fidovi, ale i mně :o). Zkrátka máme absťák :o). Video ZDE

9.2.2009

V neděli jsme opět po roce vyrazili s Bartem na výstavu. Velkým soupeřem nám byl opravdu krásný pejsek Princ. Rozhodčí A.Krejzková měla  těžký úkol, bylo na ní vidět, že to není jednoduché rozhodování. Nakonec rozhodl pohyb. Bartík je přece jen o něco starší a na pohybu to bylo znát. Krásná slova p.rozhodčí byla velice příjemná a tak nás vůbec nemrzelo, že jsme byli poraženi :o))).

8.2.2009

Aktualizace trochu vázla, neb jsem zápasila s chřipkou. Pejsci se venčili jen málo, takže nějaké vyběhání nepřipadalo v úvahu. Ale byli moc hodní. Většinu času trávili se mnou v postýlce :o). Fido to občas zkusil s hračkou v tlamičce, ale když viděl moji nevstřicnou reakci, dal si říct :o))

21.1.2009

V sobotu jsme se účastnili dalšího závodu ze seriálu O pohár Lovecké chaty v Horce na Moravě. Bohužel jsme v novém roce sezónu moc dobře nezahájili - 3x DISk  :o((( V openu se (nejen)nám stala kámenem úrazu  rozlišovačka - tunel, kladina - video ZDE. V jumpu jsme nezvládli stahovačku "mezi" a ve zkoušce mi Fido "jen" ulítl na jinou skočku :o))).

16.1.2009

Včera jsme si užili náááádherné pohádkové odpoledne na Klajdě. Nedalo mi to a nafotila jsem pár foteček :o))

12.1.2009

V sobotu jsme byli na tréninku. Běhání na sněhu - nic moc, ale lepší než nic :o))). Peťka nafotila pár foteček

7.1.2009

Včera jsme dostali ve školce, kam chodíme na canisterapii, krásný dáreček - kalendář, který byl vydán ve spolupráci se školkami pro postižené děti v Brně a ve Stuttgartu. Jsou v něm nádherné obrázky, které malovaly děti z těchto škol. Je v něm i obrázek, který namalovala Bětka z naší školky. Je moc pěkný :o))

5.1.2009

Krásné a pohodové, pro mě 14ti denní volno, proběhlo v pohodě, jakou jsem si představovala. Pesani byli náramně spokojeni. Byli hodní, takže Ježíšek na ně nezapomněl :o). Hned po Štědrém dnu jsme vyrazili na chatičku na Vysočině. I přes to, že nebyl vůbec sníh, bylo krásně. Celé dny svítilo sluníčko,mrzlo až praštělo a poslední den přeci jen něco napadlo. Takže jsme střídali dlouhé vycházky v nádherné přírodě s návštěvami a bylo nám moc fajn :o). Fotečky ZDE